Černý anděl jménem ďábel

10. srpna 2014 v 3:38 | Nepochopený psychopat
Hodně lidí se ptá, jak to s tím satanem vlastně je. Něktěří si ho poněkud vtipně představují jako červeného chlápka s kopyty, ocasem a vidlemi a samozřejmě s nezapomenutelnými rohy.

Je pokládán za to nejzlejší na celym světe, vyjadřuje přesný opak Boha. Má jen špatné vlastnosti, jako třeba pomstychtivost, žárlivost, namyšlenost.. opravdu tu nechci být donekonečna, je mi jasné, že všichni představu mají.

Já ho ale beru jinak. Satan je černý anděl (a teď si prosím odpuste rasismus), který ve vesmíru udržuje rovnováhu. Svým způsobem je dobrý, bez něj by to nešlo (od dobru a zlu jsem se vyjadřoval v předminulém článku). Nemá žádný ocas, ani kopyto - je jiný uvnitř. Dělá to co má dělat. Není konkurencí Boha. Je jeho spoluhráč.

Akorát má stanoviště dole, abych měl svůj prostor.

Věřím v Boha, věřím v ďábla a věřím, že po smrti se ještě něco stane. Nechce se mi věřit, že by byla.. no, jen tma a už nikdy nic. Je mi prakticky jedno, jestli je nebe a peklo, zda se převtělím, nebo - což beru nejpravděpodobněji, že tu zůstanu jako duch.

Jak pojímáte satana/ďábla/černého anděla vy?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PjůDyPjů D. PjůDyPjů D. | Web | 10. srpna 2014 v 12:00 | Reagovat

Lidi by si ho tak nepřestavovali kdyby ho takto nestvárňovali v dětských pohádkách, zajímalo by mě odkud ta představa vzešla. Jinak mám na to asi podobný názor jako ty.. Věřím že po smrti něco musí bejt, ale  co to je.. O tom můžeš jen spekulovat.
Jinak.. ďábla jako já.. představuju si ho jako stín s křídly.. žádné rohy ani kopita, postava zahalená ve stínu, kterou obklopují hejna jedovatého hmyzu.. No mohla bych to popisovat dál, ale to se hodí už spíše do článnku než do komentáře. ;)

2 RaTTvs RaTTvs | Web | 28. srpna 2014 v 9:30 | Reagovat

Nevěřím na boha ani ďábla, ani dobro a zlo. V tom ehm klasickým pojetí. Pokud to zjednoduším, tak v mým pojetí by bůh predstavoval urcitej prostor a ďábel energii, která v tom prostoru dává věci a události do pohybu. Jeden bez druhého nemůžou existovat. A dobro a zlo, každej to vnímá jinak. Pro jednoho může bejt dobrý to, co je pro druhý špatný. Tak proč to dělit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama